Δύο μαθητές του Γενικού Λυκείου Μετσόβου πρώτευσαν στο διαγωνισμό Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»

Είναι 2 από τους συνολικά 14 μαθητές των Λυκείων του Νομού Ιωαννίνων που διακρίθηκαν
Δύο μαθητές του Γενικού Λυκείου Μετσόβου πέτυχαν σημαντικές διακρίσεις στον 84ο Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Θαλής» που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Ο ΔΑΛΛΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ του Ιωάννη είναι ένας από τους 4 μαθητές που πρώτευσαν στη Β’ Τάξη και ο ΜΠΙΣΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Γεωργίου ένας από τους συνολικά 2 μαθητές που πρώτευσαν στη Γ’ Τάξη των Λυκείων του Νομού Ιωαννίνων.
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Μετσόβου, συγχαίρουν τους μαθητές για την επιτυχία τους και τους εύχονται ανάλογες διακρίσεις στον επόμενο διαγωνισμό, τον «Ευκλείδη», που θα διεξαχθεί στις 20 Ιανουαρίου.