Οι υποψήφιοι/ες που επιθυμούν να εισαχθούν στις Σχολές του Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. – ανεξαρτήτως αν είχαν ή όχι δηλώσει προτίμηση για τις Σχολές του Λιμενικού Σώματος με την Αίτηση, την οποία είχαν καταθέσει στο Λύκειό τους – υποβάλουν ΠΛΗΡΩΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Αίτηση ? Υπεύθυνη Δήλωση και τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει από 01/02/2023 ημέρα Τετάρτη, έως και 14/02/2023 ημέρα Τρίτη.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να μελετήσουν προσεκτικά την προκήρυξη του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής και ν’ ακολουθήσουν τις οδηγίες που δίνονται σ’ αυτήν.

Σχετικά έγγραφα:

• η προκήρυξη του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής