Προσόντα, προϋποθέσεις και διαδικασία εισαγωγής στη Σχολή Πυροσβεστών και τη Σχολή Αξιωματικών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας μέσω πανελλαδικών εξετάσεων

Δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 53 τ. Α’/14-3-2022 το Προεδρικό Διάταγμα 17 με θέμα: «Προσόντα, προϋποθέσεις, κωλύματα κατάταξης, κατηγορίες υποψηφίων και διαδικασία για την εισαγωγή σπουδαστών στη Σχολή Πυροσβεστών και φοιτητών στη Σχολή Αξιωματικών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο».

Θα ακολουθήσει η προκήρυξη από την οποία οι ενδιαφερόμενοι με δική τους ευθύνη θα ενημερωθούν αναλυτικά για ημερομηνία υποβολής αίτησης, σχετικά δικαιολογητικά κλπ.

ΠΔ 53_2022 Προσόντα και διαδικασία εισαγωγής στις Σχολές Πυροσβεστικής μέσω πανελλαδικών